zasady ogólne
Kancelaria Adwokacka dokłada wszelkich starań, aby każdy klient był zadowolony ze świadczonych usług prawnych. Każdy stan faktyczny jest gruntownie analizowany przed przyjęciem sprawy do prowadzenia przez adwokata i dokonywana jest wstępna ocena szans wytyczonego celu. Kancelaria ceni sobie przejrzystość i jasne sytuacje, stąd też od początku współpracy z klientem stara się precyzyjnie wskazać wysokość wynagrodzenia za przygotowanie i prowadzenie sprawy. Rzetelność, najwyższa jakość świadczonych usług i finansowa dostępność usług prawnych Kancelarii Adwokackiej Adwokata Dawida Jopek jest priorytetem.
Wynagrodzenie adwokata jest uzgadniane indywidualnie podczas wstępnej rozmowy z klientem. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od:
• rodzaju zlecenia – zawiłości i stopnia skomplikowania sprawy, prawdopodobnej ilości terminów sądowych,
• wartości przedmiotu sprawy, bądź wartości wyegzekwowanego roszczenia w przypadku postępowań na etapie egzekucyjnym,
• nakładu pracy.
Istnieje również możliwość rozłożenia honorarium adwokackiego na raty.
Kancelaria Adwokacka jest płatnikiem podatku VAT i każdorazowo wystawia paragony lub faktury za realizowane usługi.
Porady Prawne
Koszt udzielenia porady prawnej jest zazwyczaj ustalany z góry i jest zależny od stopnia skomplikowania zagadnienia prawnego – stanu faktycznego sprawy, z którą zgłasza się klient.
Aktualnie stawka wynagrodzenia adwokata za udzielenie porady prawnej wynosi od 100 do 150 zł. (kwoty wynagrodzenia zawierają VAT – obecnie 23%). W przypadku gdy klient zgłasza się z kilkoma problemami – stawki podlegają zsumowaniu.
W przypadku podjęcia decyzji o zleceniu prowadzenia sprawy adwokatowi, uiszczone koszty porady prawnej wliczane zostają do honorarium za prowadzenie sprawy.
Pisma Procesowe i Umowy
Koszt sporządzenia pisma procesowego (np. wniosku, pozwu lub apelacji i innych pism procesowych ) jak i przedprocesowego (np. wezwania do zapłaty) jest zwykle ustalany ryczałtowo z góry. Tego rodzaju usługa zależna pozostaje od stopnia skomplikowania sprawy oraz terminu w jakim klient oczekuje, iż pismo ma być przygotowane.
Sprawy Sądowe
Wysokość wynagrodzenia adwokackiego jest ustalana na drodze umowy z klientem, o ile trudno jest z góry określić wysokość wynagrodzenia wszystkich spraw swoistą wskazówką – miarodajnym odnośnikiem jest Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie (Dz.U. Z 2015 r. poz. 1800 z późn. zm.), które określa minimalne wynagrodzenie adwokata, w stosunku do rodzaju sprawy.